Minecraft ücretsiz sunucu kurma Yazdır

  • 109

Minecraft sunucusu nasıl kurulur?

 

Bugün sizlere Minecraft server kurma nasıl yapılır bunlara değineceğiz. Aşağıdaki adımları takip ederek Minecraft sunucusu açabilirsiniz.

 

Dikkat: Bunu kendi bilgisayarınızda yapabilirsiniz fakat sadece kendiniz sunucunuza bağlanabilirsiniz. Eğer Online bir Minecraft sunucu açmak istiyorsanız, Minecraft sunucu kiralama hizmetimize bakmanızı önermekteyiz.

 

1) ilk olarak bilgisayarınıza veya sunucunuza Java programını yüklemelisiniz. İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2) indirdikten sonra papermc sitesine giderek paper forkunu indiriyoruz. Burada sunucu sürümünüzü belirleyeceksiniz.

Soru cevap

sürümler

3) Biz 1.8.8 bir sunucu kuracağız. İndirdikten sonra dosyamızı masaüstüne sürüklüyoruz ve bir klasör oluşturup .jar dosyasını bu klasöre atıyoruz.

Klasör sayfası

4) Ardından bir start.bat dosyası oluşturmanız gerek. Ardından start.bat dosyasının içerine bunları yazmanız gerekmekte.


@echo off
title AnkSOFT (www.anksoft.net)
:start
java -Xmx (Maksimum Ram) -Xms(Minimum Ram) -XX:+UseG1GC -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:MaxGCPauseMillis=200 -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+DisableExplicitGC -XX:+AlwaysPreTouch -XX:G1NewSizePercent=30 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -XX:G1HeapRegionSize=8M -XX:G1ReservePercent=20 -XX:G1HeapWastePercent=5 -XX:G1MixedGCCountTarget=4 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=15 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=90 -XX:G1RSetUpdatingPauseTimePercent=5 -XX:SurvivorRatio=32 -XX:+PerfDisableSharedMem -Duser.language=en -Duser.region=EN -Dfile.encoding=UTF-8 -jar (İndirdiğiniz dosyanın adı).jar -o false -nojline --log-count 9 nogui


Bu başlatma kodunda birkaç yeri değiştirmeniz gerekmekte!

RAM verirken boyut kısaltmalarına dikkat etmeyi unutmayın:
G = Gigabayt demektir, başlatma koduna G olarak yazılır. (Örneğin 1G) şu anda 1GB ram verdim sunucuma.
M = Megabayt demektir, başlatma koduna M olarak yazılır. (Örneğin 1M) şu anda 1MB ram verdim sunucuma.

-Xmx (Maksimum Ram) : Bu sunucunuza vereceğiniz maksimum ram miktarıdır. Örneğin 4GB bir sunucu satın aldıysanız, buraya maksimum 3GB ram vermelisiniz. (-Xmx3G) yazarak sunucunuza 3GB ram vermiş olursunuz.
-Xms (Minimum Ram) : Bu sunucunuza vereceğiniz minimum ram miktarıdır, genellikle bu miktarı en düşükte tutmayı özen gösterin. Buraya tavsiyemiz 1M ram vermeniz. (-Xms1M) yazarak sunucunuza minimum 1MB ram vermiş olursunuz.
(İndirdiğiniz dosyanın adı).jar : Bu yukarıda papermc sitesinden indirdiğimiz dosyadır. Bu başlatma kodu sayesinde bu dosyayı çalıştırarak sunucu kuruyoruz özet olarak. (paper-1.8.8-445.jar) indirdiğimiz dosya.


5) Başlatma kodunu ayarladıktan sonra start.bat dosyasını çalıştırıyoruz.

Klasör sayfa 2

6) Arından bu dosyalar sunucunuza yüklenecektir. eula.txt dosyasının içine girip eula=false yazısını eula=true olarak değiştiriyoruz

eula

7) Ardından start.bat dosyasını tekrar çalıştırıyoruz ve sunucumuz başarılı bir şekilde açılıyor.

Sunucu kuruldu

 

7) Sunucumuz başarılı bir şekilde kuruldu! Eğer premium hesabınız yoksa, sunucuya giriş yapabilmek için server.properties dosyasının içine girip online-mode=false yapın.

 

Yardım mı lazım?
Discord sunucumuz: (Katılmak için tıkla!)


Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

<< Geri