Hi̇zmetleri̇mi̇z
Alan Adı Özellikleri
Hizmetlerimize göz atın
Whois Yönetimi

Whois bilgilerinizi kolaylıkla güncelleyebilir, Whois koruma hizmeti satın alabilir ve Whois bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Böylece alan adınızın sahibi siz olduğunuz halde, kimliğiniz gizli kalır.

Domain Yönlendirme

Domain yönlendirme özelliği ile alan adınızı farklı bir web sitesine yönlendirebilirsiniz. Böylece alan adınızı başka bir web sitesine yönlendirerek, ziyaretçilerinizi farklı bir web sitesine yönlendirebilirsiniz.

Name Server Yönetimi

Domain paneliniz üzerinden domain isim sunucusu (Name Server) bilgilerinizi online olarak tanımlayabilirsiniz. Böylece web sitenizi farklı bir sunucuya taşıdığınızda, domain isim sunucu bilgilerinizi kolaylıkla güncelleyebilirsiniz.

Whois Koruması

Alan adınızın Whois bilgilerini kolay ve hızlı bir şekilde domain paneliniz üzerinden anlık olarak gizleyebilirsiniz. Böylece alan adınızın sahibi siz olduğunuz halde, kimliğiniz gizli kalır.

Alan Adı Yenileme / Uzatma

Alan adı tescil süresini, kontrol paneliniz üzerinden kolaylıkla uzatabilir ve yenileyebilirsiniz. Ayrıca otomatik yenileme özelliğini aktif ederek, alan adınızın süresinin dolmasına karşın otomatik olarak yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Alan Hırsızlık Koruması

Alan adınızın hırsızlık ve transfer işlemlerine karşı koruma altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Böylece alan adınızın başka bir kişi tarafından çalınmasını engelleyebilirsiniz.

FAQ'S
Alan Adı Sıkça Sorulanlar
Aşağıdaki sorular müşterilerimizin bize sıkça sorduğu sorulardan bazılarıdır. Aklınızda hala sorular mı var? Bizimle iletişime geçerek sorabilirsiniz.

Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için öncelikle bir alan adı (domain name) tescil ettirmelisiniz. Alan Adı Tescil işlemini marka tescili hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Tescil hizmeti, belirli bir dönem için haklarını satın almış olduğunuz alan adının kullanım süresi, süre boyunca adınıza kaydedilmesini ve farklı kişiler tarafından kullanılmamasını sağlamaktadır.

Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde siparişiniz anında onaylanır, havale/eft ile yaptığınız ödemeler, ödemenizin operatör tarafından teyit edilmesini takiben onaylanır. Havale ve EFT siparişleri haftaiçi ( Pazartesi 09:00 - Cuma 17:30 ) mesai saatleri içerisinde banka hesaplarımız kontrol edilerek onaylanmaktadır.

Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu periyotlarda alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız taktirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir.

Elbette, müşteri panelinizde yer alan yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.