Domain (Alan Adı) Sorgulama

Uygun fiyatlı, ucuz domain seçeneklerimizden biri sanal dünyadaki masalınızı bir an önce başlatabilir!

Uzantılar Kayıt Yenileme Transfer
.net 220.00₺ 220.00₺ 220.00₺
.org 155.00₺ 155.00₺ 155.00₺
" No items could be found matching the criteria "

Sıkça Sorulan Sorular Domain

Domain hakkında genel bilgiler , yapılması gerekenler.

Domain (Alan Adı) Nedir?
  • Alan adları, web sitenizin internetteki açık adresi gibidir. Web sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar, bu adresi tarayıcıya yazarak web sitenize ulaşır.

    Bu nedenle bir web sitesi açmak için ilk yapılması gereken domain kaydetmektir.

ICANN Nedir?
  • ICANN, Internet Corporation of Assigned Names kuruluşunun kısaltılmış haline denir. IP, alan adı tahsisi, üst düzey alan isim yönetimi gibi işlemlerden sorumlu olan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Domain yönetimi için kontrol paneli sağlıyor musunuz?
  • Elbette, müşteri panelinizde yer alan yönetim sistemini kullanarak domain servisleri ile ilgili bütün işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Domain Satın Alma İşlemi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?
  • Web sitenizin içeriği ile alakalı anahtar kelimelerden oluşan domainler hem daha akılda kalıcı olacaktır hem de Google arama sıralamasında yükselmenize yardımcı olacaktır. Kaydetmek istediğiniz domainin marka telifi olup olmadığına dikkat edin.

    Domain satın alma işlemlerinde ücret iadesi olmadığından, domainin doğru yazdığınızdan emin olun. Whois bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak yazın. Hatalı ya da güncel whois bilgisine sahip olmayan alan adları ICANN tarafından askıya alınabilmektedir.