Minecraft 1.8 log4j açığı Print

  • minecraft log4j, minecraft log4j açığı, minecraft log4j sorunu, minecraft log4j sorunu nasıl çözülür, minecraft log4j nasıl fixlenir, minecraft log4j fix, minecraft log4j problem
  • 97

Minecraft log4j açığı nedir?

 

Minecraft'da yaklaşık 7 yıldır bulunan bir açık keşfedildi. Bu açığın Minecraft'ın sistemi ile sizin bilgisayarınıza komutlar göndermesi ile ortaya çıktı, bunu gören Mojang ve ekibi yaklaşık 4-5 saat içerisinde yeni bir yama yayınladı ve bu sorunu çözdü fakat bu sorun yalnızca "1.18.1" sürümünde Client bazlı olarak çözüldüğü söylendi. Bu sorun sunucu sahipleri için hala büyük bir tehdit içeriyordu. Mojang tarafından yapılan açıklamaya göre, getirdikleri yamalarla şu an için 1.12.2 ve üstü için durum güvenli gözüküyor fakat bundan sonra Minecraft'ın en stabil sürümü "1.18.1" olarak belirlendi.

 

Minecraft log4j açığı nasıl çözülür?

 

1.18.1 sürümünde olmayan sunucular için bu tehdit devam ediyor ama aşağıda belirtilen alternatifleri kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz:

1) papermc ekibi 1.16+ sürümlerinde yeni yamalarını yayınladığı ve bu sorunun ortadan kaldırdığını bildirdiler. (Tıkla ve git!)

2) 1.12 ve altı sürümler için md_5 tarafından yeni spigot sürümleri yayınlandı. (Tıkla ve git!)

 

Eğer bu yazılımları kullanamayacaksanız bu eklentiyi sunucunuza indirerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.


Was this answer helpful?

« Back